Doe mee: Gratis suppen én Den Haag schoon houden

8 May 2025, 11:44 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Jurriaan Brobbel

De grachten van Den Haag op een sportieve en duurzame manier verkennen? Dat kan ook dit jaar weer. De Gemeente Den Haag en Kiteboardschool.nl organiseren van mei tot en met september de vierde editie van de succesvolle Sup-actie. Hagenaars kunnen tijdens deze maanden gratis suppen en tegelijk bijdragen aan een schonere stad.

Zwerfafval in het Haagse water is een groeiend probleem met schadelijke gevolgen voor het milieu en de leefbaarheid. Bij de Sup-actie gaan deelnemers gewapend met een peddel en afvalgrijper het water op en halen afval uit de grachten voordat het afzinkt of uiteenvalt in microplastics. 

Iedereen is welkom om mee te doen, of je nu voor het eerst op een Sup-board staat of al ervaring hebt. Voorwaarde is wel dat deelnemers in het bezit zijn van zwemdiploma A. Suppen kan op woensdagen vanaf de Binckhorst en op zaterdagen vanaf de Voskade bij Madurodam. Suppers krijgen ter plekke een Sup-board en opruimmaterialen in bruikleen. Deelname is volledig gratis. Per dagdeel zijn er een beperkt aantal plekken beschikbaar. Klik hier voor aanmelden.

Plezier

Wethouder Arjen Kapteijns van Energietransitie, Mobiliteit en Grondstoffen is blij dat de Sup-actie weer terugkeert. "Ook dit jaar kunnen inwoners meehelpen met het schoonhouden van de Haagse grachten. Tijdens een tocht wordt een hoop afval uit het water gehaald, daar gaan we mee door. Met deze actie laten we zien dat duurzaamheid en plezier goed samengaan. Zo maken we samen, op een leuke manier, een verschil."